Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Rynek trzody chlewnej (prognozy i wszelkie przemyślenia)
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest niedziela 16 cze 2024, 04:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 20:47 
Offline

Rejestracja: sobota 10 sty 2009, 23:58
Posty: 507
Chief pisze:
cos Ci nadal nie wierze albo miałes wieksze swinie przywiezione niz 35kg albo sciemniasz
bo dunska towarówka napweno nie urosnie ponad 1kg w dzien (nawet kastrat nie ma takich wysokich przyrstów) a tak wychodzi jak obliczam bo:
od 12 listopada do 29 stycznia jest 78dni
aby swinie osiagneły wage 120kg musza przyrosnąc 85kg (120kg-35kg)
mam racje?
biore wszystko średnio
i teraz wychodzi na to ze przybywa ich 1,089
i w dodatku zuzycie 2,28kg
no bardzo ciekawe.
jezeli tak jest podaj mi na pw informacje od kogo sciagasz te wrachlaki moze ja tez na próbe wezme sobie z 100szt i zobacze jakie to cudenka te super swinki :)
pozdro

Jeżeli chodzi o przyrost to jest to wielce prawdopodobne - pracuję na polskim warchlaku i jak sprzedaję pierwsze auto to wychodzi mi ok 1,05 a startuję zazwyczaj od 20kg. Gdybym zaczynał od 35 to też by do 1,1 podskoczyło. Ale zużycie to 2,28 to mam do ok 75kg. Końcowy efekt to 2,65 - 2,8 jak wszystko sprzedam i wtedy liczę. Muchozol ty masz 2,28 do teraz czy do 120 kg ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 20:55 
Offline

Rejestracja: środa 11 lut 2009, 23:06
Posty: 386
Chief pisze:
Muchozolali pisze:
dobrze zobaczymy wstawione 12lis towarowy duński 308szt
pierwsze idą 29stycznia waga ok 120kg
100 pojdzie ok 10 lutego lub poznij zaleznosci ile paszy starczy
aktulalnie zuzycie wynosci 2,28


muchozolali a powiedz mi w jakiej wadze były te swinie jak wstawiałes
bo ja tez wstawiłem 270 sztuk dunczyka 19listopada ale nie wiem czy uda mi sie osiagnac taki wynik jak u ciebie (bo to raczej nie realne przy wstawiniu prosiaka nawet 30kg)
dodam ze swinie mam na rusztach.
bierzesz pełnoporcjowke czy robisz mieszanke we własnym zakresie?
Myśle że muchozol miał pasze nie tylko od wedla ale coś jeszcze ,coś takiego co kulturyści łykają na przyrost masy ale chyba nie sterydy bo jak sterydy to kicha


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 21:59 
Offline

Rejestracja: piątek 24 gru 2010, 11:04
Posty: 627
Lokalizacja: wielkopolska
Na duńczyku takie przyrosty są na porządku dziennym jak wszystko idzie dobrze. Chyba że się zaliczy jakąś grypę albo inne dziadostwo to tucz trochę się przeciągnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 22:07 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
zeus-1 pisze:
Na duńczyku takie przyrosty są na porządku dziennym jak wszystko idzie dobrze. Chyba że się zaliczy jakąś grypę albo inne dziadostwo to tucz trochę się przeciągnie.
Zeus przyrosty zarąbiste ,a jak z zyskiem ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 22:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
dragonlux pisze:
Chief pisze:
Muchozolali pisze:
dobrze zobaczymy wstawione 12lis towarowy duński 308szt
pierwsze idą 29stycznia waga ok 120kg
100 pojdzie ok 10 lutego lub poznij zaleznosci ile paszy starczy
aktulalnie zuzycie wynosci 2,28


muchozolali a powiedz mi w jakiej wadze były te swinie jak wstawiałes
bo ja tez wstawiłem 270 sztuk dunczyka 19listopada ale nie wiem czy uda mi sie osiagnac taki wynik jak u ciebie (bo to raczej nie realne przy wstawiniu prosiaka nawet 30kg)
dodam ze swinie mam na rusztach.
bierzesz pełnoporcjowke czy robisz mieszanke we własnym zakresie?
Myśle że muchozol miał pasze nie tylko od wedla ale coś jeszcze ,coś takiego co kulturyści łykają na przyrost masy ale chyba nie sterydy bo jak sterydy to kicha


tak obtaksowalem na 15 stycznia srednia waga wtedy wszystkich to ok105
jutro wrzuce zdjecia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 22:37 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
i tak powinna wyglądać rozmowa świniarzy
myślę że szacunki na oko nie są najdokładniejsze, ale po sprzedaży już będzie można wyliczyć dokładnie. My przeważamy kontrolnie tę samą grupę na każdej paszy co 2 lub co 4 tygodnie. Ale jeżeli ktoś ma TAKIE OKO i mu potem się to sprawdza po sprzedaży to ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 23:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
skończył się czas wyprzedaży i poświątecznego kanciarstwa w mediach naszych zachodnich przyjaciół. Holendrzy podnoszą ceny o 9 centów w 4 tygodniu. Czyli wszystko się układa jak w pudełeczku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 21 sty 2012, 23:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 21:12
Posty: 53
na oko to chłop w szpitalu umarł.
w życiu nie powiesz mi jak widzidz 4-szynkowca przy długim pbz który ile ma kg. a nawet który więcej waży.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 06:48 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Cytuj:
Ludzie przejrzyjcie na oczy użytkownicy forum to może 0.1% hodowców, 80% może więcej to hodowcy sprzedający nie więcej niż 100-150 szt, na rok a może i mniej i na tych ludziach teraz bazują ZM. I jakieś akcje typu wstrzymujemy nie sprzedajemy są dla mnie po prostu śmieszne. Ci mniejsi hodowcy zaopatrują 2/3 naszego rynku i to czy Marucha chce po 5, po 6 czy po 7 nie ma żadnego wpływu na ceny. Jeżeli będą potrzebować towaru to zapłacą a jak nie to pojadą po bandzie jak będzie im wygodnie. Takie jest moje zdanie na temat cen ustalanych na forum i wiem że nie każdemu to się spodobało ale musi jeszcze dużo wody przepłynąć przez naszą Wisłę aby to się zmieniło

Odniosłem sie juz do powyższego postu na "cenach" ale pomyślałem że jeszcze tu napisze kilka słów.
Tak my użytkownicy tego forum jesteśmy jakąś tam mniejszą lub większa czescią % ale to czy tą czescią % pozostaniemy czy tez forum będzie przyciągało nowych ludzi zależy w dużej miezra od tego co (my którzy już na tym forum jesteśmy) będziemy tutaj robić! Każdego dnai zagląda tu mnóstwo ludzi, zarejestrowqanych i nie, jesli będzie się tu dzało cos ciekawaego to beda zaglądac częściej, może założa profil, może powiedza o tym ciekawym forum znajomym, czy chocby zrobia zakładke w przeglądarce.
Dlatego jeśli zalezy nam żeby to forum rosło to bądźmy odpowiedzialni i niezaczynajmy jakichs bzdurnych kłótni niewiadomo o co tylko kulturalnie i w miłej atmosferze wymieniajmy sie informacjami bo taka powinna byc główna rola tego forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 11:57 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
prawda!!zgoda buduje,nie zgoda rujnuje,wiec piszmy jednym glosem,i troche kultury panowie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 12:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
madzia, a jak te twoje świntuchy. Rosną? Czy już w kuczach się nie mieszczą i czas na nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 12:05 
http://demotywatory.pl/3657064/UDOSTEPNIJ


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 12:09 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
marucha pisze:
madzia, a jak te twoje świntuchy. Rosną? Czy już w kuczach się nie mieszczą i czas na nie?
ha ha,poczekaly tyle to i poczekaja jeszcze 3 -4 dni!!a ty co za bzdury tu wypisujesz ,ze cena spadnie,jeszcze nie wzrosla dobrze,a juz ma spadac?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 12:42 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
madzia rzadko wpadasz to wszystkiego nie czytasz lub niedokładnie. Pisałem dla niedowiarków co bardziej wierzą agentom niż własnemy rozsądkowi że to może być ostatni tydzień spadków( to ten co dzisiaj się kończy) a potem już tylko w górę, Pisałem to jeszcze o tym nie wiedząc a jedynie wnioskując. Teraz już tylko trzęsienie ziemi może nam w tym przeszkodzić. Potwierdzają to nawet agenci. Przy okazji odkrywamy coraz nowszych co wychodzą z ukrycia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 12:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
madzia
pisałem też że ceny kiedyś spadną, ale nie szybko. Będzie w międzyczasie może truchę gimnastyki czyli chwilowych obniżek ale teoretycznie tylko w górę. Jak zboża stanieją wtedy mogą być cyrki. Pilnujmy zbóż aby nam nie staniały to i świnie będą w cenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 13:08 
Offline

Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
agenci i agenci to ty jestes agentem bo nie masz wlasnej chodowli a tylko pensyjke u andrzej sam sie o to prosiles zeby sie forumowicze dowiedzieli cos ty za as


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 13:15 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4703
Lokalizacja: kuj-pom
Macie racje nie będę już podawał cen skupowych bo i po co komu
baraki trudno się nie zgodzić z twoim proroczym widzeniem rozwoju hodowców świń oby ten strumyk zamieniał się w rwący potok patrząc na liczbę wchodzących na forum jestem pełen optymizmy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 15:13 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
arek pisze:
Macie racje nie będę już podawał cen skupowych bo i po co komu
Nastepnym razem dopisz ze to cena wyjsciowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 15:21 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
baraki pisze:
Twoje dane na temat struktury skali produkcji są mocno nieaktualne:
http://www.ppr.pl/artykul-po-spisie-lud ... 166621.php
To są dane z 2010! A jak to wygląda obecnie skoro w ciągu 3 lat udział producentów powyżej 500szt uległ podwojeniu? Myślę że na dzień dzisiejszy to już 50% rynku.
Baraki tak woli scisłosci masz dane ilu z tych producentów powyzej 500szt jest jeszcze na własnym rozrachunku ,a ilu weszło na tzw. niewolnictwo kontraktowe-bo to by zmieniało postac rzeczy.


Ostatnio zmieniony niedziela 22 sty 2012, 16:19 przez nemezis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 16:18 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Myślę że póki co skala tuczu kontraktowego nie jest wielka, agri plus ma jakieś 2,5% rynku, ile z tego tuczy we własnych chlewniach a ile u kooperantów dokładnie nie wiem, ponoc w 2007 mieli podpisane 300 umów i nie wydaje mi się żeby obecnie ta liczba wzrosła. Sokołów w zasadzie nie prowadzi typowego kontraktu a jedynie ogranicza sie do kredytownia warchlaka i paszy, duda ponoc tez przystopował z kontraktami i to chyba by było na tyle..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 16:45 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
baraki pisze:
Myślę że póki co skala tuczu kontraktowego nie jest wielka,.
No to ja mysle zupełnie odwrotnie bo np. gdzie się nie spojrzę dookoła siebie to i owszem ubywa mniejszych ale w miejsce 100 malutkich powstaje jeden co robi dla smieldfilda w tysiącach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 17:37 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
tak to sie porobilo,ze tylko duze ilosci wchodza w gre,tak samo bedzie z malymi ubojniami co z malymi rolnikami,bedzie rzadkościa ze chłop z przyczepka bedzie jechal ze swiniami,wszystko male nie ma prawa bytu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 sty 2012, 18:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
baraki pisze:
Cytuj:
Ludzie przejrzyjcie na oczy użytkownicy forum to może 0.1% hodowców, 80% może więcej to hodowcy sprzedający nie więcej niż 100-150 szt, na rok a może i mniej i na tych ludziach teraz bazują ZM. I jakieś akcje typu wstrzymujemy nie sprzedajemy są dla mnie po prostu śmieszne. Ci mniejsi hodowcy zaopatrują 2/3 naszego rynku i to czy Marucha chce po 5, po 6 czy po 7 nie ma żadnego wpływu na ceny. Jeżeli będą potrzebować towaru to zapłacą a jak nie to pojadą po bandzie jak będzie im wygodnie. Takie jest moje zdanie na temat cen ustalanych na forum i wiem że nie każdemu to się spodobało ale musi jeszcze dużo wody przepłynąć przez naszą Wisłę aby to się zmieniło

Odniosłem sie juz do powyższego postu na "cenach" ale pomyślałem że jeszcze tu napisze kilka słów.
Tak my użytkownicy tego forum jesteśmy jakąś tam mniejszą lub większa czescią % ale to czy tą czescią % pozostaniemy czy tez forum będzie przyciągało nowych ludzi zależy w dużej miezra od tego co (my którzy już na tym forum jesteśmy) będziemy tutaj robić! Każdego dnai zagląda tu mnóstwo ludzi, zarejestrowqanych i nie, jesli będzie się tu dzało cos ciekawaego to beda zaglądac częściej, może założa profil, może powiedza o tym ciekawym forum znajomym, czy chocby zrobia zakładke w przeglądarce.
Dlatego jeśli zalezy nam żeby to forum rosło to bądźmy odpowiedzialni i niezaczynajmy jakichs bzdurnych kłótni niewiadomo o co tylko kulturalnie i w miłej atmosferze wymieniajmy sie informacjami bo taka powinna byc główna rola tego forum.





jak w Polsce jest aż 398000 gospodarstw utrzymujących swinie, to nasze grono wszystkich zarejestrowanych forumowiczów stanowi aż 0,54% :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 13:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
przemyśleń brak, niektórym głupio zapewne bo sprzątaczka od andrzeja przeprowadziła stadko (0,5%) przez 3 tygodnie walcząc z paniką. Teraz w cenach już wszyscy, co teraz wiedzą że tylko w górę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 13:44 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 18:41
Posty: 117
Lokalizacja: podkarpackie
baraki pisze:
Myślę że póki co skala tuczu kontraktowego nie jest wielka, agri plus ma jakieś 2,5% rynku, ile z tego tuczy we własnych chlewniach a ile u kooperantów dokładnie nie wiem, ponoc w 2007 mieli podpisane 300 umów i nie wydaje mi się żeby obecnie ta liczba wzrosła. Sokołów w zasadzie nie prowadzi typowego kontraktu a jedynie ogranicza sie do kredytownia warchlaka i paszy, duda ponoc tez przystopował z kontraktami i to chyba by było na tyle..


Baraki dlaczego cały czas mylisz tucz kontraktowy z pracą nakładczą dla AgriPLus

Natomiast Sokołów ma pracę nakładczą jak i tucz kontraktowy!!!
Przecież to są 2 róźne rzeczy!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 15:39 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Nie mylę, tu na forum tucz nakładczy dla Ag.+ wszyscy nazywali tuczem kontraktowym więc i ja się tego nazewnictwa trzymam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 17:38 
Offline

Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
Posty: 1187
Rynek tuczników w Polsce.

http://www.cenyrolnicze.pl/news/1226


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 18:20 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
co do tych przyrostów duńskich warchlaków to kiedyś ważyłem dwa kastraty co tydzień o tej samej porze , paszy im nigdy nie brakowało i owszem przybywało 7kg po tygodniu na sztuke , po ok 70kg to nawet do 8kg przez tydzień dochodziło ale to mogło wynikać z większego już zbiornika świni :)

z 3 listopada mam 100sztuk to ok 80 śmiało już mogę liczyć po 115-120kg
Kto je tuczy to wie , że "puchną " w oczach.
średnią miały 33kg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 18:24 
Offline

Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 13:00
Posty: 78
vicia ile za nie placiles?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 20:17 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
vicia1223 pisze:
co do tych przyrostów duńskich warchlaków to kiedyś ważyłem dwa kastraty co tydzień o tej samej porze , paszy im nigdy nie brakowało i owszem przybywało 7kg po tygodniu na sztuke , po ok 70kg to nawet do 8kg przez tydzień dochodziło ale to mogło wynikać z większego już zbiornika świni :)

z 3 listopada mam 100sztuk to ok 80 śmiało już mogę liczyć po 115-120kg
Kto je tuczy to wie , że "puchną " w oczach.
średnią miały 33kg.
Średnio jak przyjechały miały 33 kg. to jak je ładowali miały 36 kg.
te 80 musiało mieć ponad 40 kg.
w oczekiwaniu na polskiego wicia żywione były tak żeby nie zdechly i żeby nie urosły bo wicia musi więcej wziążć niż dać
wicia dostał zalecenia i receptury na pasze takie że wicia utuczy i sprzeda zostanie mu gnój ,a kase zarobi ten co poszukał wicie i ten co sprzedał wici prosiaka żeby wicia miał zajęcie a smród będzie wąchał sąsiad wici .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 20:20 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 20:11
Posty: 363
vicia1223 wynik masz bardzo łady.
Jaką masz obsadę na m2 i w jakim systemie chowasz ruszt czy głęboka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 20:38 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
vicia1223 pisze:
co do tych przyrostów duńskich warchlaków to kiedyś ważyłem dwa kastraty co tydzień o tej samej porze , paszy im nigdy nie brakowało i owszem przybywało 7kg po tygodniu na sztuke , po ok 70kg to nawet do 8kg przez tydzień dochodziło ale to mogło wynikać z większego już zbiornika świni :)

z 3 listopada mam 100sztuk to ok 80 śmiało już mogę liczyć po 115-120kg
Kto je tuczy to wie , że "puchną " w oczach.
średnią miały 33kg.

Normalne przyrosty, nic nadzwyczajnego! Jeśli dobrze policzyłem to dzisiaj mają 81 dni, jak kupiłeś je w wadze 33 kg to miały minimum 10 tyg. albo i więcej to daje w sumie 151dni czyli 115/151=0,76 życiówki i to jest to cudo??? Dla polskich prosiaków to norma, a że duńskie potrafią to samo to i dobrze bo straszny obciach by był jak by prosiak za 300zł normy nie trzymał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 23:06 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Tak kolego stan , 80 miało po 40kg a reszta po 15 kg żeby średnia wyszła 33. Ty to jesteś mózg.. Po raz kolejny liczysz czyjąś kasę za ten smród tylko mi jakoś strasznie nie śmierdzi .

Logiczne jest żeby żywić bez upadków (mi padł jeden bez objawów a drugiego zakatowali) , że Ci gnój zostaje to również masz z tym problem . Ja na nich zarobię i tak , nie sprzedając po tej magicznej cenie 6PLN netto za żywą.
sztuka mnie kosztowała wówczas 195+vat i te 3kg x ok 4zł.

rafall system na głęboko z tym , że co 3 tygodnie usuwałem obornik , braki słomy oczywiśćie.

Baraki tak coś miały ok 10-12tygodni od urodzenia , nie chce mi się szukać papierów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 23:27 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
vicia1223 pisze:
Tak kolego stan , 80 miało po 40kg a reszta po 15 kg żeby średnia wyszła 33. Ty to jesteś mózg.. Po raz kolejny liczysz czyjąś kasę za ten smród tylko mi jakoś strasznie nie śmierdzi .

Logiczne jest żeby żywić bez upadków (mi padł jeden bez objawów a drugiego zakatowali) , że Ci gnój zostaje to również masz z tym problem . Ja na nich zarobię i tak , nie sprzedając po tej magicznej cenie 6PLN netto za żywą.
sztuka mnie kosztowała wówczas 195+vat i te 3kg x ok 4zł.

rafall system na głęboko z tym , że co 3 tygodnie usuwałem obornik , braki słomy oczywiśćie.

Baraki tak coś miały ok 10-12tygodni od urodzenia , nie chce mi się szukać papierów
Wicia nie jestem zazdrosny ale mnie w...ia jak wy tuczycie warchlaka a ten co wam go sprzedał zarobił tyle co by go utuczył a wy jeszcze go chwalicie . dałeś ponad 200 sprzedaż i trza dać ponad 300 tak trudno pojąc o co mi chodzi ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 23:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2011, 21:58
Posty: 307
Lokalizacja: wielkopolska
stan ale to powinienes miec pretensje do tych co sprzedaja te warchlaki a nie do rolnika co je kupi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 23:48 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4703
Lokalizacja: kuj-pom
ale ten co sprzedaje warchlaki to tez rolnik dlaczego on ma nie zarobić nikt na siłę nikomu nie wciska warchlaka na tuczarnie jest zbyt jest cena zapomnieliście jak warchlaki za darmo oddawali szkoda ze CORVINA już tu nie wchodzi on miał swój pogląd w tym temacie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 23:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
ludzie do niktórych pewne rzeczy to abstrakcja
i nieda rady wytłumaczyc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 23 sty 2012, 23:53 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
pitek81 pisze:
stan ale to powinienes miec pretensje do tych co sprzedaja te warchlaki a nie do rolnika co je kupi
Pitek każdy robi co uważa i na co ma ochote uważam że popełniacie błąd płacąc za warchlaka jak za' zboże '


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 11:03 
Offline

Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
vicia1223 pisze:
Baraki tak coś miały ok 10-12tygodni od urodzenia , nie chce mi się szukać papierów


słuchaj viciu
jezeli patrze na papiery świadectwa zdrowia zwierząt te które zamawiałem a mam ich dosc dosc to prosiaki które opuszczaja Danie muszą miec minimum 3miesiace i we wszystkich dokumentach tak jest , ineczej lek wet nie wypusci ich w obrót.
a u ciebie 12 tyg czyli 84 dni brakuje ewidentnie tygodnia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 11:51 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
No to wszystko jasne: 91+81=172, 115/172=0,66kg przyrost życiowy. I to sa te super przyrosty?
Nasze polskie loszki pbz maja lepsze tempo a wy jeszce je wychwalacie? Chyba żeście nigdy porządnego warchlaka w chlewni nie mieli że takim szajsem się zachwycacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 17:47 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Kolego stan wstawiłęm wtedy bo miałem własne zboże , myślisz ,że teraz zapłacę za warchlaka 300 ponad , pasza tyle samo i Bóg jeden wie za ile ja to sprzedam . , ale każdy robi co chce , ja mam co robić na wiosnę , lato , hektar truskawek np muszę ogarnąć i na tym lepiej się zarobi niż miałbym te 200 sztuk wstawić , miła atmosfera na polu , dziewczyny porozbierane :)

Chief sprawdziłem , 3 listopad u mnie , data urodzenia 1 sierpień


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 17:51 
Offline

Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
aa no widzisz czyli 3miesiace i 2 dni
tak jak pisałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 21:11 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
chodź Maryla do przemyśleń bo monk :D z vicią o truskawkach chyba na priva już przeszli więc jest miejsce dla nas

marucha
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 601
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 21:03 Temat postu:

pośrednicy mają w nosie prognozy i cen w tym tygodniu nie obniżą. Oni żyją z handlu a nie z przestojów. Zakłądy jak trochę podniosły to część miśków kupiły i udają że jakby im starczało. W przyszłym kierunek jest jeden słuszny. Nie napiszę jaki bo jak napiszę że wgórę to sprzedawca warchlaków a jak w dół to agent. Dzisiaj nawet ktoś napisał że dobrze że drożeje ale szkoda że tak mocno. Gorzej chłopu dogodzić niż babie. Nie uważasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 21:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
marylakulasinska
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 219
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 21:18 Temat postu:
marucha napisał:
marylka a coś ty taka nerwowa się zrobiła. Ile sprzedaży tyle cen.
marucha
Absolutnie nie jestem nerwowa tylko bardzo zasmucona tym że mój najsympatyczniejszy agent nie ma odpowiedniej ceny za trzodę .Nadal się słabiutko ceni a może on jest tylko tyle wart? . Mimo wszystko bardzo chciałabym go poznać oddając mu partyjkę tuczników wg. ceny Forum tj.5,60 netto żywa.
_________________
Maryla


Sprzedam tuczniki 220szt ok.30 stycznia tel 605917034

A ja przez moment myślałem że nasz przyjaciel się pomylił bo przez chwilę nawet napisał
tak owszem drożeją. Ale teraz już wrócił do normy. Jedynie w dół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 21:41 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 21:42
Posty: 439
marucha pisze:
chodź Maryla do przemyśleń bo monk :D z vicią o truskawkach chyba na priva już przeszli więc jest miejsce dla nas

marucha
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 601
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 21:03 Temat postu:

pośrednicy mają w nosie prognozy i cen w tym tygodniu nie obniżą. Oni żyją z handlu a nie z przestojów. Zakłądy jak trochę podniosły to część miśków kupiły i udają że jakby im starczało. W przyszłym kierunek jest jeden słuszny. Nie napiszę jaki bo jak napiszę że wgórę to sprzedawca warchlaków a jak w dół to agent. Dzisiaj nawet ktoś napisał że dobrze że drożeje ale szkoda że tak mocno. Gorzej chłopu dogodzić niż babie. Nie uważasz?

Muszą nauczyć się ekonomicznie myśleć chcąc na chlebek zarobić!! ,nie będą kupować nie będzie obrotu i nie będzie na chlebek a paliwo drogie !!nie wskazane robić pustych przejazdów po kilkadziesiąt km. """ Lepszy mały handelek niż duży szpadelek"""Czyż nie??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 21:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
myślę że część z nich to poważni ludzie i robią bardzo dobrą robotę. Pozdrawiam swoich najlepszych pośredników. Wszyscy z którymi handluję są najlepsi dla mnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 21:56 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Marucha co się z Tobą dzieje ?
agenci Cię zkruszyli ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 22:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
stan
teraz poważnie, bo czasem żartujemy.
świnie sprzedaje temu kto mi najwięcej zapłaci. Pini nie chce, Duda nie chce, Animeks nie chce, Łuków nie chce, Amineks- złodziej. Dla okolicznych czasem za drogo. Kto mi pozostaje? Znasz lepszego? Daj znać na priv.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 22:34 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 20:39
Posty: 356
Lokalizacja: mazowsze
Marucha używa telefonu przed sprzedażą w przeciwieństwie do innych co boją się potargować . Marucha chodzą słuchy że swirujesz a nie hodujesz jak to jest określ się?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 24 sty 2012, 22:38 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
marucha
mało piszesz ,prognoz 0 podejrzewałem że kolano Ci przestrzelili agenci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 72  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB